MEA WP7 Camp Birincisi: Ninja Camp!

Geçen günlerde düzenlenen ve 2 gün süren MEA Windows Phone Camp sona erdi ve ödüller sahiplerini buldu, ödül sahiplerinden birinin de benim olmam gurur verici, salondaki insanların beğenisini kazanarak birinci olmanın gururu ve onuru ise bambaşka.

Bu güzel etkinlikten daha sonraki yazılarımda bahsedeceğim, şimdi size Ninja Camp’ın bir kaç görselini sunmak istiyorum. Umarım beğeneceksiniz uygulamamı, ayrıca yakın zamanda bir kaç düzeltme yapıp markete göndereceğimin haberini de buradan vermek istiyorum 🙂

Görsellerimizi ekleyip bi kaç ufak açıklama yapıyorum müsadenizle.

Oyunda özellikle fiziki hareketlerle çok uğraştım, yürürken vücudun hareketleri (örneğin yürürken ve saldırırken başın çok minik de olsa hareket etmesi, her iki kolun da vuruşun şekline göre pozisyon alması vs.) gibi detaylar tüm zamanımı aldı diyebilirim 2 günlük geliştirme süresi içerisinde.

Oyunumuzda 4 seviye var, 4 seviyeyi bitiren oyunu kazanmış ve Ninja Camp’tan mezun olmuş oluyor 🙂 Oynamak isteyen kişi 2 renkte ninja seçebiliyor kendine oynamak için. Malesef zaman kısıtı olduğu için rakibimiz hiç değişmiyor yalnızca biz onu “dövdükçe” daha güçlenerek geliyor karşımıza ve itiraf etmeliyim ki 4. bölümü geçmek gerçekten galiba imkansız. Henüz ben geçemedim tüm denemelerime rağmen (bu yüzden de ufak bir rakibin canını azaltma hilesi yapmak durumunda kaldık izleyenlere oyun sonunu gösterebilmek adına :))

Olumsuz zaman kısıtına rağmen oyunu bitirebilmek ve sunabilmek güzeldi.

Tek gerçekleşmeyen isteğim ise, insanların bir ay önceden uygulama yapmaya başlamaması veya zaten yapılmış hazır kodları değiştirerek insanlara sunmaması… Amaç yeni öğrenenleri teşvik etmek iken zaten bilgili gelenler avantajlı durumda, buna rağmen önceden hazırlayıp (bazen de hazırlamakla bile uğraşmadan varolan hazır kodları internetten bulup değiştirmek) yarışmaya katılmak gerçekten yeni öğrenen arkadaşlara büyük saygısızlık.

Ben bir dahaki olası yarışmalarda alınan projelerin tarihlerinin de bir şekilde kontrol edilmesini istiyorum. Umarım bu gerçekleşir.

Bize bu fırsatı sunan Nokia Türkiye’ye, yarışmanın tüm organizasyon yükünü üstlenen ve gerçekten harika bir etkinlik gerçekleştiren Microsoft Türkiye’ye, bizlere XNA eğitimi veren Mohamed Yamama’ya, Her zaman olduğu gibi güldüren ve öğreten Daron Yöndem’e; özellikle de ofis içerisinde kahrımızı çeken Microsoft Türkiye çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim. Görkem Ercan hocama da ayrıca teşekkür ediyorum yarışmacıların üzülmemesi için 4. bir telefon sözü verdiği için 🙂

Bana her zaman güven veren ve destek olan Dr. Mustafa Kasap hocama da özel bir teşekkür etmek istiyorum üzerimizdeki emekleri için 🙂

Soldan sağa (Mert Turan, Dr. Mustafa Kasap, Esra Çalışkan, Burak Çakmak, Onur Tırpan, Akan Tezel, Ferhat Vurucu, Murat Göz, Sercan Dumansız)

Soldan sağa (Melet Pulatkonak, Görkem Ercan, Lumia Kazanan 2, 3 ve 4., Onur Tırpan, Mustafa Kasap)

Etiketler:

"MEA WP7 Camp Birincisi: Ninja Camp!" yazısı için 4 yorum yapılmış.

 1. abdullah dedi ki:

  meraba, diğer dereceye giren uygulamaların konusu neydi acaba, etkinlik videoları daha sonra yayınlanacak dediler ama yayınlanmadı sanırım hiçbiyerde

 2. erkan dedi ki:

  bu oyunu oynama fırsatım oldu bu kadar kötü bir uygulama 1. seçildiyse diğer uygulamaların halini düşünemiyorum .

  • Onur TIRPAN dedi ki:

   Görüşüne saygı duyuyorum, oturup saatlerce oynanacak bir oyun değil zaten.

   Ancak oyunun sadece 2 günde toplam 15 saatlik bir zaman diliminde geliştirildiğini göz önüne almanızı hatırlatırım. Oturup haftalar harcanmış üzerine düşünülmüş bir yapısı yok. Bir anda ortaya çıkıp planlanmadan ve herhangi bir oyun motoru kullanılmadan geliştirildi. Daha iyisini o kadar sürede yapmak olanaksız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir