Beykent Görsel Programlama Dersi Sunumum

02 Kasım 2012Microsoft Türkiye Günlüğü

Bugün Ege Kipman hocamın desteğiyle dersten önce öğrenci arkadaşlara Windows Phone, market avantajları, Dreamspark programı ve Açık Akademi hakkında kısa bir sunum yapma ve bu konularda tecrübelerimi aktarma fırsatı buldum.

Bir kaç tane bitirilmiş uygulama gösterdim arkadaşlara, bunları nasıl yapabildiklerinden, yöntemlerden bahsettim. C# tarafında yazılan kodların neredeyse %100 kısmının Windows Phone üzerinde kolayca kopyalanarak çalıştırıldığını da gösterdim, bu sayede “Mobil uygulama geliştirmek zordur” tarzı bir önyargıya sahip arkadaşlara biraz olayı aktarabildiğimi umuyorum.

Umarım gelecek dönemlerde okulumuzda Mobil Programlama derslerinde Windows Phone uygulama geliştirme eğitimleri verilir, okulumuz adına çok güzel ve büyük bir adım olacağını düşünüyorum.

Anlatımdan sonra bir kaç arkadaş oldukça istekliydi uygulama geliştirme ve özellikle Açık Akademi Lumia 800 yarışması hakkında, bir kişiye bile bu imkanlara ulaşma şansı verebildiysem ne mutlu bana diyorum 🙂 Güzel bir gündü, tekrar Ege Kipman hocama desteği için teşekkür ediyorum, her hocamız böyle yenilikçi davranabilse keşke… Her birey tecrübesinin bir kısmını 5 farklı kişiye aktarabilse müthiş olurdu 🙂

Etiketler:

"Beykent Görsel Programlama Dersi Sunumum" yazısı için hiç yorum yapılmamış..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir